KIBRIS’TA, NERESİ, NE KADAR, KAÇ PARA TUTAR.

Kıbrıs Ercan Havalimanı Girne Merkez arası taksi kaç liradır veya ne kadar tutar ?

Ercan – Girne Merkez arası indirimli fiyatlarımız için taksi ücretlerimizi inceleyebilir. Bizimle iletişim kanallarımızdan temasa geçebilirsiniz.

Ercan – Merit Cyristal arası kaç para tutar ne kadardır ?

Ercan – Merit Cyristal arası indirimli fiyatlarımız için taksi ücretlerimizi inceleyebilir. Bizimle iletişim kanallarımızdan temasa geçebilirsiniz.

Siz gece tarifesi uyguluyormusunuz ?

Bizi internet kanalından bulmuş olan müşterilerimize gece tarifesi uygulamamaktayız. İnternette lanse ettiğimiz fiyatlarımız 24 saat boyunca sabittir.

Kıbrıs’ta içki fiyatları ne kadar ?

İçkiler yurtdışından ithal edildiğinden günlük döviz kuruna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak Türkiye’ye Göre oldukça uygundur.

Kıbrıs’ta kullanılan döviz kuru ile Türkiye’de kullanılan döviz kuru arasında bir fark varmı ?

Hayır bir fark bulunmamaktadır. Kıbrıs’tada Türkiye Merkez bankasının verileri dikkate alınarak döviz piyasası oluşmaktadır.

KKTC’nin kendi para birimi varmıdır ?

Malesef KKTC’nin kendi para birimi bulunmamaktadır. KKTC tüm dünya tarafından ambargo altında tutulan bağımsızlığı sadece Türkiye tarafından tanınmış bir devlettir. Daha önce basımı gündeme gelmiş ve denenmiş olmasına rağmen uluslararası geçerliliği olmayacağı için para Merkez Bankası para basmaktan vazgeçmiş ve KKTC devleti tarafından Türk Lirası kullanma kararı alınmıştır. Ülkemizde Ayrıca Euro, Dolar ve İngiliz Sterlini yaygın olarak kullanılmaktadır.