Kıbrıs’ta Ne Yapılır, Nerelere Gidilir, Ne Yenir, Nerede yenir…

Girne Alışveriş şenliği

Kıbrıs’ta Alışveriş.

Kıbrıs’ta yapılacak şeylerin başında kıbrısın tarihi yerlerini gezmek ve alışveriş gelmektedir.

Kıbrıs’ta Dünyaca ünlü markaların çeşitli ürünlerini, hem orjinal hemde çok kaliteli taklit(çakma) ürünler halinde bulabilirsiniz. Ayrıca Dünyaca ünlü içki markalarını Türkiye’nin yarı fiyatı veya 3 te 1 fiyatına Kıbrıs’ta bulabilirsiniz.

Kıbrıs genel kanının aksine, gezilip görülmesi gereken bir çok tarihi ve turistik yere sahiptir. Kıbrıs’ın gezilip görülmesi gereken tarihi yerleri arasında en başta gelenleri ise,

Hz. Ömer Türbesi, Mavi Köşk(silah kaçakçısının köşkü, mutlaka görülmeli), St. Hilarion Kalesi, Bellapais manastırı, Barbarlık Müzesi(Evinin küvetinde rumlar tarafından şehit edilen mürüvet hanım ve çocuklarının katledildiği yer), Selimiye camii (Osmanlı Dönemi Öncesi Katedral), Namık Kemal Zindanı, Lala Mustafa Paşa Camii (Osmanlı dönemi öncesi katedral), Kapalı Maraş Bölgesi gibi yerleri sayabiliriz.

İstediğinizde Kıbrıs’ı gezmek için size özel lüks mercedes araçlarımızla hizmetinizdeyiz.

Kıbrıs’a gelip de, mutlaka yemeniz gereken yemeklerden biri, Şeftali Kebabıdır. Şeftali Kebabı’nın adı şeftaliden değil, Şef Ali’den gelmektedir.

Zamanının ünlü kebabçılarından Şef Ali’nin ürünü olan Şeftali kebabı, Şef Ali kebabından günümüze şeftali kebabı olarak adını değiştirmiştir.

Şeftali Kebabını Yiyebileceğiniz ünlü restaurantlarımız arasında..

– Niazi’s Kebab (Rocks Hotel Girne Yanı)

– Eziç Restaurant (Girne, Magosa(Mağusa), Lefkoşa Şubeleri Bulunmakta)

– Anibal Restaurant (Lefkoşa)

Gibi başlıca restaurantlarımızı sayabiliriz..

Kıbrıs’ta Balık Yemek İsterseniz

– Laguna Restaurant (Girne Dome Otel Yanı)

– Missina Restaurant (Karaoğlanoğlu/Girne)

– Adress Restaurant (Karaoğlanoğlu/Girne)

Gibi Restaurantları sayabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz restaurantlar müşterilerimizin deneyip beğendiği restaurantlar arasından en çok tercih edilenler şeklinde sıralanmıştır. Hiç biri ile herhangi bir yakınlığımız yada ticaret ilişkimiz yoktur. Yine müşterilerimizin tavsiyeleri doğrultusunda bu bölüm güncellenecek yeni restaurantlar eklenecek, yada hizmet kalitesi düşen restaurantlar silinecektir. Buradan amaç Kıbrıs’taki geziniz sırasında her zaman en iyisini, en uygun fiyata elde edebilmenizdir.