Girne Turu

GİRNE TURU, GİRNE GEZİSİ

Girne’de görülebilecek yerler arasında Girne Kalesi, Beylerbeyi, (Bellapais), St. Hilarion Kalesi, Hazreti Ömer Türbesi, Batık Gemi Müzesi, Bufavento Kalesi, Barış ve Özgürlük Müzesi, Halk Sanatları Müzesi, çeşitli kilise ve manastırlar bulunmaktadır. Son yıllarda kentin nüfusu hızla artmaktadır. 

Kentin güneyinde Beşparmak Dağları, kuzeyinde ise Akdeniz vardır.Girne’de Girne Amerikan Üniversitesi 7000’den fazla öğrencisi ile hizmet vermektedir.Girne merkezine 2 km uzaklıkta Bellapais köyü bulunmaktadır. Burada Bellapais manastırı görülebilecek yerler arasındadır. 

Girne’ye bağlı diğer bölgeler Bellapais, Karaoğlanoğlu, Çatalköy, Alsancak, Lapta, Karşıyaka,Çamlıbel ve Kayalar görülebilecek yerler arasındadır. Plaj olarak Escape Beach Club, Acapulco Beach Club en çok tercih edilenler arasındadır. Şehir boyunca Avrupanın en büyük casinolarına Girnede rastlamak mümkündür. Girne kentine ait liman adanın en gözde limanıdır, Liman boyunca bar ve restaurantlara rastlamak mümkündür; aynı zamanda Girne kalesi görülmeye değer başka bir tarihi güzellik. Adaya havayolu dışında Girne’ye düzenlenen tarifeli deniz yolu seferleri ile de gelebilirsiniz. Girne-Anamur 2 saat, Girne-Alanya ise 3.5 saat sürmektedir. Girne ile Türkiye arası yaklaşık 70 km olmakla beraber kış aylarında ve sisin az olduğu dönemlerde Girne’den Toros Dağları, Toroslardan Girne’yi görmek mümkündür